תיאור דמות- עוזי, מתוך הסיפור "גם אהוד ברצים"

24.9.11
תיאור דמות
שם הספר: "גם אהוד ברצים?!"
שם הדמות: עוזי
עוזי הוא המורה לספורט של כיתה ו'1. כל תלמידיו חושבים שהוא בן אדם קשוח ולא אחראי כלפי חוץ, אך תכף תראו שהתלמידים טעו לגמרי.
באחד משיעורי הספורט הייתה תקרית. עוזי הכריח את אחד מתלמידיו להשתתף בתחרות ריצה כנגד רצונו. אותו הילד היה עיוור ונפל לקראת הסיום. עוזי לא רץ לקראתו כדי לעזור לו. אפשר כבר ללמוד עליו שהוא מורה לא אכפתי ולא אחראי. לפתע, ראו הילדים שמסביב שעוזי הולך לדבר עם אהוד על מה שקרה. הם החלו לרכל עליו ולהגיד שהוא לא אחראי ולא אכפתי.
טקס הסיום של כיתה ו' הגיע וכולם היו נרגשים. עוזי אמר לכיתתו לעלות לבמה ולהופיע בריקודי ראווה ומחול. לאחר הריקודים, הגיע טקס חלוקת הזרים. אמא של יואב, ילד מהכיתה של אהוד וחברו הטוב ביותר, שכחה לקנות לעוזי זר אך היא לא הצטערה על כך לאחר ששמעה מה שעשה לאהוד. עוזי חיכה לקבלת הזר שלו אבל הוא לא קיבל אותו. הוא הרגיש נבוך ועצוב אך מכיוון שהוא המורה הקשוח ביותר בבית ספר, הוא לא רצה להראות זאת ופשוט השפיל את ראשו למטה. פתאום, אהוד הגיח אל הבמה והלך אל כיוונו של עוזי עם מטוס בידו. אהוד הושיט את המטוס לעוזי ואמר לו תודה. הקהל היה בתדהמה ובעיקר בני כיתתו. לאחר הטקס שאלו הילדים את אהוד למה הוא עשה את הדבר הזה והוא אמר שעוזי לא באמת היה רע אליו, בשיחה ביניהם סיפר לו שיש לו רגל קטועה אחת ושגם לעוזי הייתה בעיה כמו לאהוד. "הוא לימד אותי להיות יותר עצמאי" אמר אהוד והילדים ששמעו את דבריו התפלאו עד מאוד. הם הבינו שעוזי הוא לא באמת מורה רע ושהוא רק רצה לעזור לאהוד להיות יותר עצמאי ולא תלותי.
סיכום: כנראה שבסופו של דבר, גם בעוזי קיימות רגשות והוא יודע להוציא אותן ברגעים המתאימים. יש לו אישיות מיוחדת ומסקרנת שאפשר ללמוד ממנה הרבה.
לא כל מה שעוזי מראה כלפי חוץ, הוא באמת אמיתי.

נדב

מודעות פרסומת

נשמח אם תשאירו תגובה...

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s