חולצה ירוקה בהירה

חולצה ירוקה בהירה / מונולוג על גיל / מתוך "מסמר הערב" מאת: דורית אורגד
שלום לכם,
שמי גיל וברצוני לספר לכם על מה שעברתי בשבועיים האחרונים.
הכול התחיל, ביום ראשון כאשר סיפר לי חברי הטוב יואב על כך שהוא לובש בגדים של אחותו, על מנת לצמצם את החובות ואת המצב הכלכלי בביתו.
כמה ימים לאחר מכן הייתה מסיבת הכיתה. חבריי לכיתה ואני ישבנו משועממים עד שלפתע הבחנתי ביואב העומד מבודד בסמוך לשתייה, לא ידוע לי עדיין למה עשיתי את מה שעשיתי, אך לא יעזור דבר, גיליתי את סודו הגדול של חברי יואב לכל ילדי הכיתה ש: "החלוצה הירוקה הבהירה של יואב, בעצם של אחותו, מכיוון שמצבו הכלכלי רע", כיתתי התחילה לצחוק וללעוג לחברי יואב וכמו כן גרמה לו להסמיק, להרגיש בבושה, יגון מר ועלבון. לאחר שספרתי על סודו של יואב אמר לי יואב שחש רצון לנקמה: "המקרה לא יסתיים בשתיקה" כלומר: שהוא יתנקם בי. באותה עת שאמר לי על כוונתו להתנקם, סטר לי סטירה על הלחי ואמר: "אנחנו לא חברים יותר".
כמה ימים לאחר המסיבה, המצב הכלכלי בביתי הדרדר באותו אופן כמו של יואב, מכיוון, שאבי שקע בחובות ולצערי משפחתי כעת חייה בצמצום.
לאחר שחשבתי קצת, לפתע עלה בדעתי וברגשותיי, שעשיתי מעשה נוראי ומביך. כמובן שהלכתי להתנצל בפני יואב בכדי שנתפייס ונחזור להיות חברים כמו שהיינו.
בהתחלה קצת היססתי ופחדתי, כאשר הלכתי לחברי ובאתי לבקש ממנו סליחה, אך לאחר מכן, אגרתי אומץ וגבורה, העזתי ובקשתי סליחה, לאחר שהתנצלתי, הוא הסכים ואמר: "אם כך אנחנו שבו חברים", ובאמת לאחר ההתפייסות חזרנו להיות "החברים הכי טובים".
כעבור כמה שבועות המצב הכלכלי של ביתי התייצב והיה כראוי (כרגיל), כמו כן מצבו הכלכלי של חברי הטוב יואב התייצב ואנו חיים טוב ונעים, כ"החברים הכי טובים", "עד עצם היום הזה".
מוסר בשכל: גם כשקשה צריך ללמוד להכיר בטעויות, לאגור עוצמה ולעבור את הקשיים.
גיל.
גיא

מודעות פרסומת

נשמח אם תשאירו תגובה...

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s