הדומה בין הסיפורים "חולצה ירוקה בהירה" ו"בזוקה ובמבליק"

22/11/2011

 

לסיפורים: "חולצה ירוקה בהירה" ו"בזוקה ובמבליק" יש מספר נושאים משותפים:

שני הסיפורים הם סיפורים קצרים והעלילה בהם מספרת על חברות. בסיפור "חולצה ירוקה בהירה" מסופר על חברות בין גיל ליואב  ובספר "בזוקה ובמבליק" מסופר על חברות בין חיים לאיתי.

חיים מגיע מבית לא עשיר, להורים שלו יש דוכן בשוק והוא מתלבש בצורה קצת מוזנחת. איתי לעומתו, מגיע מבית עשיר יותר. אביו הוא איש עסקים ואמו היא מנהלת שיווק של חברת אופנה. בסיפור "חולצה ירוקה ובהירה" ליואב יש משבר כלכלי בבית ולכן הוא נאלץ ללבוש בגדים של אחותו הגדולה. בתחילת הסיפור, המצב הכלכלי של גיל הוא טוב ולכן הוא צוחק על יואב ולא מבין את המקום הקשה שהוא נמצא בו. אבל בהמשך הסיפור גם משפחתו של גיל נכנסת לקשיים כלכליים.

סדר ההתרחשות של הסיפורים דומה. הוא מתחיל בהצגת הדמויות, עובר להצגת הבעיה ולבסוף הפיוס ופתרון הבעיה. בשני הסיפורים מציגים את החברים גיל ויואב ואת איתי וחיים. ב"חולצה ירוקה בהירה" מספרים על הבעיה החברתית- המשבר הכלכלי והפירוד בין החברים ובסוף על ההשלמה ביניהם. ב"בזוקה ובמבליק" מספרים על הקושי של איתי וחיים בכתה בגלל שהם לא מקובלים, על החברות הטובה שנרקמת ביניהם. אחר כך על הבעיה שההורים לא מקבלים את החברות ובסוף ,אחרי התאונה באתר הבנייה, מסופר על הפיוס בין כולם.

הגיל של הדמיות העיקריות הוא דומה. ויש להם בעיות חברתיות שמתאימות לגילאים האלו. למשל, החברים צוחקים על הלבוש החיצוני.

להורים של הילדים יש חלק חשוב בעלילה ובכל אחד מהסיפורים מתארים במה ההורים עובדים ואיך הם מתייחסים לילדים שלהם. בסיפור "בזוקה ובמבליק" ההורים של איתי מאד עסוקים בעבודה ואין להם זמן לראות מה קורה עם הבן שלהם. אחר כך הם גורמים לאיתי וחיים שלא להמשיך להיות חברים בגלל שהם דורשים מאיתי לנתק כל קשר עם חיים. בסיפור "חולצה ירוקה בהירה" ההורים של גיל נקלעים לקשיים כלכליים ומונעים ממנו לעשות דברים, דבר שגורם לגיל להיזכר בהתנהגות שלו ליואב. גיל מתנצל והם משלימים.

לסיכום, לשני הסיפורים יש סוף טוב וגם מוסר השכל. משניהם אנחנו יכולים ללמוד שחברות זהו דבר חשוב בחיים ולא כדאי להסתכל על הקנקן אלא על מה שבתוכו. גם חיים שהיה לבוש מוזנח – היה חבר מאד טוב לאיתי וגם יואב שנאלץ ללבוש את החולצה של אחותו היה חבר טוב. 

אילון.

 

מודעות פרסומת

נשמח אם תשאירו תגובה...

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s