הדמיון בין הסיפורים: "בזוקה ובמבליק" ו"חולצה ירוקה בהירה"

את שני הסיפורים כתבה הסופרת: "דורית אורגד". שניהם סיפורים. כלומר: סיפורים קצרים, הלקוחים מספר שכתובים בו פרקים כשכל פרק הוא סיפור נפרד הסיפורים כתובים בשפה גבוהה, עשירה ומנומקת, כגון: "לולייני, עורר, עגום". כמו כן קיימת עלילה יפה, מסודרת ומפורטת.
אפשר לראות שבשני הסיפורים יש דמויות ראשיות (גיבורי הסיפור) ובדומה לכך משניות: ב"חולצה ירוקה בהירה" הדמויות הראשיות הן גיל ויואב והמשניות הם יורי, הילי והורי הילדים. בהשוואה לכך הדמויות הראשיות ב"בזוקה ובמבליק" הם חיים ואיתי והמשניות הם הורי הילדים, ילדי הכיתה של חיים ואיתי וכמו כן לונה. בשני הסיפורים הגיבורים הן נערים בחטיבת הביניים, ובין שני החברים יש חברות עמוקה. חשוב להגיד שהורי הדמויות משתתפים ואף משפיעים על הסיפורים, בסיפור "חולצה ירוקה בהירה" הקשר בין גיל ויואב נותק כאשר גיל לועג וגורם ליאב כעס ועלבון. בגלל "החולצה ירוקה בהירה" של אחותו הגדולה, שהיא צריך ללבוש אותה בגלל המצב הכלכלי של אביו ומשפחתו שנקלעו בחובות. בהשוואה לסיפור "חולצה ירוקה בהירה" בסיפור " בזוקה ובמבליק" הקשר בין חיים ואיתי נותק בהתחלה בדומה לגיל ויואב, כאשר הוריו של איתי חושבים שחיים משפיע לרעה על איתי בחייו וכמו כן בלימודיו.
בסיפור "חולצה ירוקה בהירה" גיל ויואב רבו מכיוון שגיל סיפר לכל הכיתה שיואב, חברו, לובש חולצה שהייתה של אחותו הגדולה, מכיוון שבאותה העת היו למשפחתו בעיות כלכליות, מכיוון ש"אבא שקע בחובות" ולכן יואב לא יכל לחיות את חייו הרגילים, הוא היה צריך לחסוך בקניות ודברים אחרים, כגון: "גלידה וממתקים". לבסוף יואב וגיל משלימים עקב כך שגיל בה לבקש סליחה מיואב בעקבות בעיות כלכליות שנקלעה להן משפחתו והזכירו לו את המעשה שעשה ליואב.יואב כמובן סלח.
בסיפור "בזוקה ובמבליק" בתחילת הסיפור, חיים ואיתי אינם חברים וכך היה כמו כן "בחולצה ירוקה בהירה", אך יש דמיון בין הדמויות בגלל ששניהם לא היו כל כך מקובלים ולשניהם נתנו שמות גנאי מעליבים שהם: "בזוקה ובמבליק". אחת מן הבעיות שגרמו לכך שהם לא יהיו חברים היא "הופעתו המוזנחת של חיים" כלומר: שחיים תמיד היה מסתובב עם בגדים מיושנים וזולים ובניגוד אליו, איתי היה לבוש יפה ומסודר, עם בגדים יקרים, כי חיים יכול היה להרשות לעצמו כי משפחתו הייתה חזקה מבחינה כלכלית בהשוואה לחולצה ירוקה בהירה שהמצב הכלכלי לא היה טוב אצל יואב ולאחר מכן, לא היה טוב אצל גיל. לכן הוריו של איתי לא הסכימו לו להסתובב עם חיים שזו כמו כן אחד הבעיות, בהשוואה לגיל יואב שהם בדומה לכך לא הסתובבו יותר ביחד בגלל הריב שנוצר מהבעיה הכלכלית של יואב. הסיפור נגמר בסוף רע, מכיוון שבסוף הסיפור חיים ואיתי מכינים להם "מחנה" בבניין שעדיין לא סיימו לבנות, ובבניין שמו חפצים ודברים שהם אוהבים כגון: שטיחים ופוסטרים, אך לצערם, לפתע הבניין ספג יותר מדי עומס כלומר: הבניין הגיע לעומס יתר והוא פשוט התמוטט, וחיים ואיתי איתו, אך למזלם אנשים שמעו את זעקותיהם ואותם אנשים הזמינו תגבורת, וחיים ואיתי בסוף לא נהרגו אלה נפצעו קשה ושהו די זמן בבית החולים, עד שפצעם נרפאו והגלידו. כמו שקרה בערך ב"חולצה ירוקה בהירה כשיואב סטר בעוצמה לגיל על הלחי וכמובן שגיל החזיר לו ואז נוצרה בעיה כואבת. אך כמו כן לסוף הרע יש בנוסף סוף טוב, מכיוון שלאחר מכן, חבריהם לכיתה של חיים ואיתי כבר לא הציקו וקראו לחיים ואיתי בשמות גנאי מעליבים ומציקים, כמו, למשל: "בזוקה ובמבליק" בהשוואה לסיפור חולצה ירוקה בהירה" כאשר הוא כמו כן מסתיים בסוף טוב, כשיואב וגיל משלימים.
לסיכום: אני מאוד מרוצה מעבודתי, למדתי לבצע עבודה כזו ולפי דעתי זוהי עבודה בעלת חשיבות, למדתי על הסיפורים ועל תוכנם ועלילתם. לבסוף גילתי שהסיפורים הללו מאוד דומים אף אל פי שהם לא אותם סיפורים.

מגיש: גיא.

מודעות פרסומת

נשמח אם תשאירו תגובה...

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s